Sayfa 1     Sayfa 2      Sayfa 3     Sayfa 4        Sayfa 5    Sayfa 6      Sayfa7     Sayfa 8       Sayfa9    Sayfa10   Geziler
(2006)       (2007)        (2008)       (2009)          (2009)      (2010)        (2010)       (2011)         (2011)    (2012)   

SİNCAN
 İMKB ANADOLU TİCARET MESLEK VE TİCARET MESLEK LİSESİ
ETKİNLİKLER-2007 YILI

ÖĞRENCİLERİMİZ SES TV BİLGİ YARIŞMASINDA

ÖĞRETMENLERİMİZ HALISAHA MAÇINDA

 

Resimler İçin Tıklayınız.

ATA'NIN ANKARA'YA GELİŞİ KUTLANDI

ATA'nın Ankara'ya gelişi konferans salonunda yapılan törenle kutlandı.

Haber Detay ve Resimler

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN TÖREN YAPILDI

 

Haber Detay ve Resimler

 

 

 

 

10 KASIM TÖRENİ YAPILDI

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

24 ÖĞRENCİNİN KATILDIĞI OKUL SATRANÇ TURNUVASI

 

 

Resimler İçin Tıklayınız.

EDEBİYAT ÖĞRETMENLERİNDEN DERGİ ÇALIŞMASI

Resimler İçin Tıklayınız.
 

ANKARA GENELİNDE YAPILAN SATRANÇ TURNUVASINA KATILDIK

Resimler İçin Tıklayınız.

CUMHURİYETİMİZİN 84.YILDÖNÜMÜ COŞKULUYLA KUTLANDI.

Okulumuzda Cumhuriyet Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Program Kültür ve Edebiyat Kulübü öğretmenleri Behiye ALPAY ve Selma Coşkun AKYAY önderliğinde öğrencilerle birlikte hazırlandı. Açılış günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Tarih öğretmenimiz Dilek ERSOY'un konuşmasıyla birlikte başladı. Daha sonra öğrencilerimizden Kudret BALIKÇI "Bayrak ve Cumhuriyet" isimli şiiri, Ayşe YERLİ "Cumhuriyetimizin Kuruluşu ve Cumhuriyetçilik" konulu metni, Tuğba ACER "Türkiyem" adlı şiiri, Çiğdem BAYSAL "Atatürk'ten Anılar" konulu metni okudular. Damla DİCLE ve Neşet BÜLBÜL öğrencilerimiz de "Biz Türk Çocuklarından Atatürk'e Sesleniş" adlı metni karşılıklı olarak okudular. Öğrenci temsilcimiz Serkan KILIÇ "Bayrak" adlı şiiri büyük bir coşkuyla okudu. Kutlama okulumuz müzik öğretmeni Yasemin TOPAL yönetimindeki koronun "10.Yıl Marşı",  "İleri Marşı", ve "Cumhuriyet Marşı" nı seslendirmesiyle devam etti.  Programın sunuculuğunu da Esma DOĞAN ve Osman AYTEKİN isimli öğrencilerimiz yapmıştır. Cumhuriyet Bayramının coşkusunu bizlere yaşatan Kültür ve Edebiyat Kulübünün öğretmenlerine, öğrencilerine ve  emeği geçen herkese okul yönetimi olarak teşekkür ediyoruz.

SİNCAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2007/2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKULLARARASI MECLİS TEMSİLCİLİĞİNE ÖĞRENCİMİZ SERKAN KILIÇ SEÇİLMİŞTİR.

    24 Ekim 2007 tarihinde  Altınordu Layika Akbilek ilköğretim okulunda okul meclis başkanlarının oylarıyla  İlçe  öğrenci temsilcileri seçilmiştir. Bu seçimin sonucuna göre okulumuz öğrencisi Serkan KILIÇ 18 oy, Sincan  Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi öğrencisi Fatih Safa KİPSÖZ 10 oy ve İbni Sina Lisesi öğrencisi Sercan AKTEPE ise 9 oy alarak ilçe temsilcileri seçilmişlerdir.
          Sincan İmkb Anadolu Ticaret Meslek ve Ticaret Meslek Lisesi 2007/2008 Eğitim
Öğretim yılı Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi 15 Ekim Pazartesi günü saat 10'da yapılmıştır. Seçimlere iki öğrencimiz aday olmuştur. Adaylarımız 10/C sınıfı öğrencilerinden Gamze ERCİYAS ve 11/A sınıfı öğrencilerinden Serkan KILIÇ'tır. 841 öğrencinin katıldığı oylamada, 452 oyu alan Serkan KILIÇ başkanlığa seçilmiştir. Gamze Erciyas öğrencimiz 370 oy alırken, 19 oy da geçersiz sayılmıştır.  Demokrasi kültürünün  ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, seçme-seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amacıyla yapılan okul meclisi seçimlerine 973 öğrencimizden 841'nin oy kullanması ile büyük bir katılım sağlanmıştır. 11/A sınıfı öğrencilerinden Serkan KILIÇ'ın bu görevine tekrar seçilmesinden dolayı tebrik ediyor, okulumuz ve öğrencilerimizi en iyi şekilde temsil etmesini temenni ederken, başarılar diliyoruz.

BİLGİSAYAR LABORATUAR SAYISI 4'E ÇIKMIŞTIR(25/09/2007)

 

 

 

LAB RESİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

2007/2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

 

 

 

Açılış Resim Slaytları İçin Tıklayınız.

OKUL MÜDÜRÜMÜZ CEMİLE YILMAZIN 2007/2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

2007/2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ TANITIM FİLMİ

2006/2007 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZET SUNUSU

ÜNİVERSİTE SINAVINI KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLADIK

2007 YILI ÖSS GURUR TABLOMUZ

BAHİRE TÜRKVATAN-MERYEM AKŞAM-ESRA CANTÜRK

Öğrencilerimiz Gazi Üniversitesi Muhasebe-Finansman Öğretmenliğini kazanmışlardır.


**
ÖĞRENCİLERİMİZİ BAŞARILARINDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUZ...
OKUL YÖNETİMİ

Eklenme Tarihi: 05 Ağustos 2007
sitemize ziyaretçi rekoru:
S
itemizin günlük tıklanma rekoru 3 Ağustos 2007 tarih ve saat 23:59  itibariyle, tatil olmasına rağmen 829 olmuştur. OKS sonuçlarının açıklanmasıyla bilgi almak isteyenler sitemize akın etmişlerdir. Sitemize ilgi gösteren herkese teşekkür ediyoruz.
Sitemizi kuruluş tarihi olan Mart-2006'dan itibaren 45.116 kişi ziyaret etmiştir. Okul web sitemiz dinamik yapısıyla, daha da geliştirilerek tüm ziyaretçilerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin hizmetinde olmaya devam edecektir.
2007 YILI ŞEREF KÜRSÜSÜ

 

 

 

 


  
OKUL BİRİNCİSİ                      OKUL İKİNCİSİ                         OKUL ÜÇÜNCÜSÜ 
   YASİN ERTAN CENGİZ              SERKAN ÖZDEMİR              ABDÜLNASİR TETİK
        11/A SINIFI                                  11/A SINIFI                                 11/A SINIFI

Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2007


2006/2007 Eğitim Öğretim yılında 10/C sınıfı tüm okulumuza örnek olmuşlardır. Öğrencilerimiz  dönem boyunca sınıflarını temiz bir şekilde kullanmış olup, sınıflarına en iyi şekilde sahip çıkmışlardır. Tüm öğrencilerimize ve sınıf  öğretmeni Gönül BOZLAR'a katkılarından dolayı okul yönetimi olarak teşekkür ediyor, tüm sınıflarımıza örnek teşkil etmesini diliyoruz.

 

Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2007

2006/2007 eğitim yılında uygulanan MEGEP Projesi programı ile yeni müfredata göre Bilişim Teknolojileri alanında Donanım dersi(Bilişim Teknolojileri Temelleri)  9 saate çıkarak, öğrenciler için daha etkin, verimli olmuştur. Laboratuarda işlenen derslerle öğrenciler bilgisayar okur-yazarlığı yanında bilgisayarın temel donanım parçalarını tüm ayrıntılarıyla uygulamalı olarak öğrenebilmektedir.(İşlemciler, Kasalar, Anakartlar, Bellekler, Disk Sürücüleri, Donanım Kartları, Portlar, Monitörler, Yazıcılar, İşletim Sistemleri)

Resimler İçin Tıklayınız.

Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2007

 

2006/2007 eğitim öğretim yılı karne töreni yapıldı.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2007

SİNCAN OKULLARARASI 10.TİYATRO, RESİM, MÜZİK VE KÜLTÜR ŞENLİKLERİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
 

İlçe Milli Eğitim   2006-2007 Eğitim Öğretim Yılı Okullararası Kültür, Şenlik, Tiyatro, Resim ve Müzik Şenlikleri kapsamında katılım sağlayan okullara ödülleri 29.05.2007 günü Belediye Kültür Merkezinde yapılan törenle verildi. Okulumuz 3 ödül birden almış olup, törene müdürümüz Cemile YILMAZ adına müdür yardımcımız Hüseyin
YURTSEVEN katıldı.
  

Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2007

SİNCAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN DÜZENLEMİŞ OLDUĞU OKULLARASI WEB TASARIM YARIŞMASINDA III. OLDUK.İlçemizde ilk defa yapılan okullararası web tasarım yarışması sonuçlandı. Yarışma ilköğretim ve ortaöğretim olmak üzere iki kategoride yapıldı.
Ortaöğretimde dereceye giren okullar:
1. Ahmet Andiçen Anadolu Ticaret Meslek Lisesi
2. Layika Akbilek Anadolu Kızmeslek Lisesi
3. İmkb Anadolu Ticaret Meslek Lisesi
İlköğretimde dereceye giren okullar:
1. Burak Reis İlköğretim Okulu
2. Sühendan Kürklü İlköğretim Okulu

3. Cumhuriyet İlköğretim Okulu
OKUL MÜDÜRÜMÜZ CEMİLE YILMAZ IN ANNELER GÜNÜ MESAJI(13-MAYIS 2007)

TURİZM HAFTASI OKULUMUZDA KUTLANDI (15-22 NİSAN)

Sincan İMKB ve Ahmet Andiçen Ticaret Meslek Liselerinin ortaklaşa hazırladığı Turizm Haftası (15-22 Nisan) Kutlama programı, 16 Nisan 2007’de İMKB Ticaret Meslek Lisesinin konferans salonunda yapıldı. Programa İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Arslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Kuşen ve 31.Eğitim Bölgesi okul müdürleri ile İMKB ve Ahmet Andiçen Ticaret Meslek Lisesi öğretmenleri ile bir grup öğrenci katıldı. Sunuculuğunu edebiyat öğretmeni Selda Solak’ın yaptığı program, saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. 
        Ahmet Andiçen Ticaret Meslek Lisesi Sekreterlik Grubu Öğretmenlerinden Naime Kullabçı’nın
yaptığı açılış konuşmasından sonra, program; öğrencilerin okuduğu “Türkiye’m” ve ”Gezdiğim Şehirler” adlı şiirlerle devam etti. “Manilerimiz ve Türkülerimiz” ile  “Turizmle ilgili özlü sözler”’in okunduğu programda, İMKB Ticaret Meslek Lisesi meslek dersleri öğretmenlerinden Gülçin Candan Tunalı ve Zuhal Kaşıkara yönetiminde öğrencilerin hazırladığı skeç de yer aldı. Skeçlerde turistlere saygılı davranılması, onları huzursuz edecek davranışlardan kaçınılması v.b. konular vurgulandı. İMKB Ticaret Meslek Lisesi müdür yardımcısı Hüseyin Yurtseven yönetiminde Ayaş Gökler Köyü Folklor Ekibinin yerel kıyafetler ve bağlama eşliğinde oynadıkları kaşık oyunları büyük beğeni kazandı.   
       Program sonunda İMKB Ticaret Meslek Lisesi meslek dersleri öğretmenlerinden Demet Dilekçi ve Mehmet Ali Güler ve program konukları Ferhat Demir ile Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerinin söylediği beraber ve solo türkü ve şarkılar davetlilerden büyük alkış aldı.
       
İMKB TML ve ATML meslek dersleri öğretmenleri Mesut Yalman, Hasan Kırkayak, Elmas Keser’in program boyunca yaptıkları slayt gösterileri ve “Ankara’nın Tanıtım Sunusu” adlı bölümle, programın görsel şölene dönüşmesi sağladı.
        Program sonunda konuklar programda emeği
geçenleri tebrik ederek çok güzel bir program olduğunu söylediler. Programdan sonra konuklara öğretmenler odasında müdür yardımcısı Hafize Aydoğan ve Ahmet Andiçen TML ve ATML öğretmenlerinin organize ettiği ikrama katıldı. İMKB TML ve ATML müdür yardımcısı Ayşegül Yıldız tarafından kameraya kaydedildi. Meslek dersi öğretmenimiz Aykan Coşkun’un çektiği fotoğraflarla kalıcılaştırılan program, baştan sona kadar her aşamasıyla, konukların beğenisini topladı. İMKB TML ve ATML müdürü Cemile Yılmaz başkanlığında, İMKB TML ve ATML Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Selda Solak ve Selma Coşkun Akyay ile yukarıda adı geçen öğretmenler ve Ahmet Andiçen Ticaret Meslek Lisesi öğretmenlerinin uzun çalışmalarıyla gerçekleştirilen program, ikram dahil olmak üzere yaklaşık üç saat sürmüştür.
Resimler İçin Tıklayınız.

Eklenme Tarihi: 30 Mart 2007
GENEL MÜDÜRÜMÜZ OKULUMUZU ZİYARET ETTİ

Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürümüz Sayın Sadettin SABAZ okulumuzu ziyaret etti. İncelemelerde bulunan Sayın Sadettin SABAZ'a Müdürümüz Sayın Cemile YILMAZ tarafından brifing verildi. İncelemelerden sonra müdürümüze ve personellerimize teşekkür eden ve başarılarının devamını dileyen  memnuniyetlerini belirterek okulumuzdan ayrıldı.

Eklenme Tarihi: 30 Mart 2007

Kütüphane Haftası 26-30 Mart okulumuzda yapılan etkinlikler ile  kutlandı. Öğrencilerimize kitaplar ve kitap okumanın önemi ile ilgili konferans salonunda sunu gösterildi, şiirler okundu. Sununun devamında konferansa katılan öğrencilerimize ikramda bulunuldu. Programın hazırlanmasında emeği geçen Kütüphanecilik Kulübü Rehber öğretmen ve öğrencilerine okul yönetimi olarak teşekkür ediyoruz. "Uygarlık yapısının temeli kitaptır.", "Kitaplar aklın ilacıdır."
 

Eklenme Tarihi: 29 Mart 2007

Ankara genelinde yapılan Bilgi Yarışmasında, 216 okul içinde 4. olduk.

11/A öğrencilerinden Yasin Ertan Cengiz, Kerim Potuk, Abdülnasir Tetik, Yusuf  YILDIZ öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor, başarılar hep sizinle olsun...
Emniyet Genel Müdürlüğü ve TÜGİAD tarafından düzenlenen liselerarası bilgi yarışmasında 30 Kasım 2006 tarihinde yapılan elemelerde grup 1.si olan okulumuz 29/03/2007 günü yapılan yarı final yarışmasında da 1. olarak finale yükselmiştir. 5 Nisan 2007 günü yapılan final yarışmasında okulumuz 4. olmuştur. Böylece okulumuz Ankara genelinde yapılan liseler arası bilgi yarışmasında 216 okul içinde 4. olarak büyük bir başarı elde etmiştir.


RESİMLER İÇİN

Eklenme Tarihi: 29 Mart 2007

Ankara genelinde yapılan Bilgi Yarışmasında, 216 okul içinde 4. olduk.
11/A öğrencilerinden Yasin Ertan Cengiz, Kerim Potuk, Abdülnasir Tetik, Yusuf  YILDIZ öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor, başarılar hep sizinle olsun...
Emniyet Genel Müdürlüğü ve TÜGİAD tarafından düzenlenen liselerarası bilgi yarışmasında 30 Kasım 2006 tarihinde yapılan elemelerde grup 1.si olan okulumuz 29/03/2007 günü yapılan yarı final yarışmasında da 1. olarak finale yükselmiştir. 5 Nisan 2007 günü yapılan final yarışmasında okulumuz 4. olmuştur. Böylece okulumuz Ankara genelinde yapılan liseler arası bilgi yarışmasında 216 okul içinde 4. olarak büyük bir başarı elde etmiştir.
 

Eklenme Tarihi: 26 Mart 2007

Okulumuz "Satranç Takımı " Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Okullararası Satranç Turnuvasına katıldı. Turnuva 24-25 Mart tarihlerinde yapıldı. Turnuvaya okulumuzu temsilen Erkan BAŞARIR (A9/B), Ufuk ALTIN(10/A), Ümit TÜRLÜDÜR(A10/A)  katılmıştır. Turnuvada UFUK ALTIN 5/3, ERKAN BAŞARIR 5/2 ve bir beraberlik, ÜMİT TÜRLÜDÜR 5/2 ve bir beraberlik kazanarak okulumuzu en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Sporcularımızı tebrik ediyoruz.

 

Eklenme Tarihi: 23 Mart 2007


"ANKARA'YI TANIYALIM" KONULU BİLGİ KÜLTÜR YARIŞMASINA KATILDIK.

Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Anakara'yı Tanıyalım" bilgi kültür yarışması 22 Mart 2007 tarihinde yapıldı. Okulumuz grup elemelerinde ikinci olarak yarı finalde yarışmaya veda etmiştir.

Yarışmada okulumuzu temsil eden 11/A sınıfı öğrencilerinden Yusuf YILDIZ, Yasin Ertan CENGİZ, Kerim POTUK ve Abdülnasir TETİK'e teşekkür ediyoruz.

Eklenme Tarihi: 01 Mart 2007

"NESİL" adlı okul dergimiz çıkmıştır... Dergimizin dizayn-grafik tasarımını Aykan COŞKUN öğretmenimiz yapmıştır. Fotoğraflar Aşkın Füsun İNSEL öğretmenimiz tarafından çekilmiştir. Dergimiz 36 sayfa olup, Mart-2007 sayısı olarak çıkmıştır. Dergimiz; okulumuz A10/A, 11/A ve 11/B sınıfı öğrencileri Aykan COŞKUN öğretmenimiz önderliğinde dökümanları hazırlanmıştır. Nesil adlı dergimize yazan öğretmenlerimiz;Cemile YILMAZ, Hüseyin YURTSEVEN, Hasan KIRKAYAK, Aykan COŞKUN, Oktay ÇALIŞKAN, Semra AYDIN, Hüdai ŞAFAK, Ahmet GERÇEK, Nurçin BAZ, Eda ÇINAR, Hacer YAVUZCAN SAYER, M.Ali GÜLER, Selma COŞKUN AKYAY, Aşkın Füsun İNSEL'dir.

Dergimizin çıkarılmasında desteğini hiçbir zaman esirgemeyen okul müdürümüz Sayın Cemile YILMAZ'a ve emeği geçen değerli öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2007

2006/2007 Eğitim Öğretim Yılı I.dönem iftihar tablomuz.
Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.
Gözde Nur ALTINOK : 4,89    A10A
Ümran KARGI          : 4,79    A10A
Yasin Ertan CENGİZ : 4,78     11/A
 
  
 Gözde Nur ALTINOK       Ümran KARGI                Yasin Ertan CENGİZ